Knygą išgelbėjo knygų klubas

Šį romaną pati pasiūlau knygų klubo „Paraštėse“ nariams, ir kaip dėl to vėliau gailėjausi. Pirmoji skaityta autoriaus knyga „Visas gyvenimas“ paliko neišdildomą įspūdį, su juo žengiau į gilesnę skaitymo patirtį, tad to ir dar daugiau tikėjausi ir iš kitos jo knygos „Tabakininkas“. Tačiau kaip aš klydau. Kol kas.

Romanas yra vos 200 puslapių, tačiau skaičiau labai ilgai ir gana nuobodžiai, skyrių nebuvimas prie lengvumo taip pat neprisidėjo. Istorija įdomi, pats įkarštis prieš Antrajį pasaulinį karą, kai visuomenė vis labiau pradeda atkreipti dėmesį į žydus bei jų palaikytojus. Nusikeliame į mažo kaimelio, o vėliau ir Austrijos sostinės gyvenimą. Autorius puikiai perteikti nuotaiką bei nukelia į artėjančios gresmės atmosferą, ją perkelia į paprastų žmonių gyvenimus, pogrindžius.

Kaimynas prieš kaimyną. Visuomenė prieš žydus. Nesvarbu, tu šokėja, ar pats Zigmundas Froidas, pasigailėjimo nebus. Čia ir sutinkame pagrindinį veikėją Francą, kuris patampa garsiojo psichoanalitiko draugu. Bent jau to tikėjausi iš knygos anotacijos. Toks koziris rankose, ir visai neišnaudotas. Tikėjausi daugiau Froido ir Franco susitikimų, pokalbių, diskusijų.

Tačiau knygų klubas jau susidarytą nuomonę pakreipė teigiama linkme. Žinoma, kai kurios moterys taip pat iš knygos tikėjosi geriau, kitoms labiau matytas filmas patiko, tačiau buvo ir tokių, kurios apie knygą atsiliepė labai jautria. Dėmesys buvo nukreiptas į detales, būtent į tą kuriamą aplinką, paspriešinimą sistemai, sugriautus gyvenimus, tarpusavio santykius, kai jautiesi vienišas, atskirtas.

Autorius jautriai perteikia žmonių gyvenimus besikeičiančioje visuomenėje. Todėl vis dar noriu suteikti šansą ir kitai jo knygai, kuri yra išversta į lietuvių kalbą – „Laukas“.

Galbūt matėte „Tabakininkas“ ekranizaciją? Ar skaitėte šią knygą?

  • Leidykla: Baltos lankos
    Įvertinimas: 3/5
  • Robert Seethaler “Tabakininkas”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *