Kai šeima atsisuka prieš tave pačią

Net negaliu įsivaizduoti, ką turėjo patirti absoliučiai visam pasauliui žinoma Britney Spears. Atsimenu ją iš paauglystės laikų, žinau kelias dainas, mačiau vis pasirodančius bulvarinius straipsnius, „o dievai, jai pasimaišė, ji nusiskuto plaukus, užpuolė žurnalistą, va ką reiškia sužvaigždėti ir visko prisivartoti“. Girdėjau šiuos žodžius, jiems neprieštaravau, bet ir esmės nesupratau. Dabar, stebėdama jos praeitį, suprantu viską kitaip, ir man dėl to baisu.

Baisu, kaip visuomenė elgiasi su dainininkais, aktoriais ar kitais žinomais žmonėmis. Lyg šie būtų kažką skolingi, privalo atskleisti kiekvieną gyvenimo detalę, o jei krenta bent menkiausias šešėlis, deginami ant spaudos laužo. Pagalba jiems teikiama paskutinėje vietoje, matyt, patys turi susitvarkyti. Žinoma, nepadeda ir tai, jei esi mergina. Tada tave žurnalistai puola kaip vilkai. Jiems nesvarbu, ką išgyveni, jiems svarbu, koks tavo krūtinės dydis, galbūt pasidarei plastinę operaciją, ir kodėl tu ne su vaikais, jiems ką, motinos nereikia? Vyrai šių klausimų nesulaukia. Apie tai ir daugiau Britney Spears kalba savo memuaruose.

Ji pradeda nuo savo vaikystės ir sparčiai keliauja link šlovės, santykių, paklydimų, vaikų, šeimos griūties, priklausymo nuo tėvo ir galiausiai laisvės. Knyga tikrai nėra stora, tad vietomis jaučiau tokį pagreitį, kad norėjosi paprašyti sustoti, papasakoti daugiau. Tad atrodė, jog daug detalių ir praleista. Tačiau mane žavėjo autorės sąmoningumas, pačios savęs tokiose situacijose supratimas. Išgyvenimai bei kitų, pačių jai artimiausių žmonių poelgiai jos atžvilgiu, vertė aikčioti ir stebėtis, kaip taip iš vis įmanoma ir kodėl?

Sakysite, tada buvo kiti laikai, dabar ji sulauktų pagalbos ir į viską būtų žiūrima atlaidžiau, per kitą prizmę. Bet ar tikrai? Klausiau audio knygos, kurią įgarsino Michelle Williams. Rekomenduoju net ir didžiausiems skeptikams. Tikra istorija, kai netenki ne tik savo turto, vaikų, bet ir pačios savęs, o tavo likimą sprendžia tėvai. Kaip nepasiduoti? Ši knyga – to įrodymas.

  • Puslapiai: 288
  • Metai: 2023
  • Įvertinimas: 4/5

Britney Spears “The Woman in Me”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *