Rembrantas van Reinas

Leidyklos „Briedis“ meno serijos knyga! Kiekvienas albumas kokybe nenusileidžia kitam, didelis formatas, kietas aplenktas viršelis ir gausu iliustracijų. Tikras pasididžiavimas besidomintiems menu. Tačiau neapsigaukite, visi albumai savyje talpina daug skirtingos informacijos ir leidžia pažvelgti į dailininkų gyvenimus kitu kampu.

Keliaujame nuo pat Rembranto gyvenimo pradžios, miesto, jo šeimos atsiradimo, netekčių, išgyvenimų. Pamatome dailininką kaip žmogų, kuris, nepaisant visko, nepasidavė ir kūrė toliau. Albume randame net 500 iliustracijų. Tai yra milžiniškas kiekis, ypač, jei norime atidžiau viską apžvelgti. Tad nesitikėkite greito skaitymo. Čia mėgausitės kiekvieno paveikslo detale, aprašymu, istorija. Vienus paveikslus galbūt prabėgsite greičiau, kiti privers stabtelėti, pažvelgti iš arčiau ir vėl prie jų sugrįžti.

Tikriausiai ir jums ne visi paveikslai pasirodys įdomūs. Tad ši knyga man patinka ir tuo, jog tiesiog turint laisvo laiko, norint atsipalaiduoti, galima albumą vartyti, nieko neskaitant tiesiog pažiūrėti į paveikslus ir pasijusti kaip galerijoje, nebūtinas joks eiliškumas.

Apie meną, jo istoriją mano žinios labai minimalios, tad džiaugiuosi turėdama šią knygą ir galėdama į dailininko gyvenimą pažvelgti iš arčiau.

  • Vertėja: Jurga Grunskienė
  • Leidykla: Briedis
  • Metai: 2023
  • Puslapiai: 256

Knygą galite įsigyti čia: Rembrantas. Gyvenimas ir kūryba 500 iliustracijų

Ačiū leidyklai už padovanotą albumą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *