Gražiausia metų knyga

Istorija mus nukelia į Ispaniją bei Italiją, persipina kultūros, žmonių likimai. O viskas prasideda nuo viską keičiančios pėdos traumos. Baleto pasaulyje tai – karjeros pabaiga. Tad pagrindinei veikėjai tenka permąstyti visą savo gyvenimo kelią. Vienintelė jos šeima – baleto mokytoja močiutė bei aklas senelis. Atrodo, gyvenimas slysta iš rankų, tad Italija tampa geriausiu pabėgimo planu.

Siužetas gana banalus, tačiau pats pasakojimo stilius – nepakartojamas. Pagaliau atradau visiškai žmogišką pagrindinę veikėją. Kuri ne tik ieško savęs, bet ir permąsto savo poelgius, kelia klausimus, klysta, atsiprašo ir bando pakeisti susiklosčiusias situacijas. Pasakojimas jos lūpomis neleido snausti bei nepasidarė monotoniškas. Maya taip vaizdžiai perteikia Italiją, jos žmones, jog pradėjau galvoti apie kelionę ten. Prisipažinsiu, tai niekada nebuvo mano planuose, tačiau po šios knygos noriu vaikščioti tomis širdį šokti verčiančiomis gatvėmis, prisėsti žmonių bei kvapų pilnoje kavinėje ir tiesiog mėgautis ramiu pasivaikščiojimu paplūdimiu.

Labai retai ką žymiuosi grožinėse knygose. Dažniausiai vos kelios citatos. Čia tikriausiai būtų sužymėtas trečdalis romano. Citatos užburiančios, perkeliančios į kitą tikrovę, leidžiančios pajausti veikėjos vidinį pasaulį, pajusti jos vidinę kovą ar tiesiog nukeliančios į tos akimirkos džiaugsmą. Gal nuskambės banaliai, tačiau artėjant link knygos pabaigoje, akyse kaupėsi ašaros. O tai tik dar kartą įrodė, jog istorija bei visi veikėjai mane pritraukė, pasidarė tokie artimi, kad prisimenu juos iki šiol.

Klausiau audio versijos, tačiau ateityje mano lentynoje atsiras ir popierinis šios knygos variantas.

Kokiomis kalbomis jūs skaitote knygas? Galbūt taip pat mokate ispanų, anglų?

  • Metai: 2021
  • Įvertinimas: 5/5

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *