Glendy Vanderah „Miškas ten sutinka žvaigždes“

Milžiniškas erzulys. Taip jaučiausi skaitydama visą šią knygą. Taip, taip, tai graži meilės ir draugystės istorija apie atsidavimą, netektis, susitaikymą ir apskritai – gyvenimą. Tiesiog mane be galo erzino visi pagrindiniai veikėjai, jų sprendimai, išsireiškimai bei dorojimasis su problemomis.

Doktorantė Džoana atokiame kaime tyrinėja paukščių lizdus, bet staiga vieną vakarą prie jos namų ateina mergaitė Ursa. Ši sakosi esanti iš žvaigždžių ir atvykusi pamatyti penkis stebuklus. Ši mergaitė yra tokia užtikrinta savo pasakojimu ir taip atkakliai tai kartoja, kad man tiesiog tvinkčiojo galvoje. Žinoma, Ursa niekur nedingsta, ji pasirodo ir dar kartą, ir dar kartą, kol galiausiai didelių įtikinėjimų dėka lieka pas Džoaną, bent jau laikinai.

Jei knygos tonas būtų truputį kitoks, tikrai galėčiau teigti, jog ši knyga galėtų būtų puikus trileris ar detektyvas. Nors maždaug žinojau romano turinį, manęs vis neapleido įtarimas, kad kažkas čia tikrai ne taip, o ir pati pabaiga pasirodė gana paini. O gal tiesiog per daug gilinausi ir ieškojau, ko nepametusi.

Bet kuriuo atveju visi trys pagrindiniai veikėjai turi savo charakterius, kurie po truputį atskleidžiami bei plėtojami. Ir visa istorija ne tokia banali, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Kiekvienas veikėjas susiduria su savomis problemomis, kurios persipina ir yra aptariamos iš kelių perspektyvų. Atskleidžiama ir vaiko psichologija, netektis kitų gyvenime, tėvystė, šeimos vaidmuo vaiko gyvenime.

Nors mane ši knyga labai erzino, o ant veikėjų tiesiog norėjosi rėkti ar ginčytis, vis tiek šią knygą rekomenduoju išsiilgusiems teigiamų jausmų, nes romane jų apstu. Perskaitę visą knygą pajusite užplūstančią šilumą, kad vis dėlto viskas nėra taip jau blogai ir viskas turi savas išeitis. Tad pasiruoškite kelis vakarus ir tiesiog mėgaukitės gera istorija.

  • Vertėjas: Helga Gavėnaitė
  • Leidykla: BALTO
  • Puslapiai: 384
  • Metai: 2020
  • Įvertinimas: 3/5

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *