Julie L. Hall „Narcizas tavo gyvenime“

Skaudu tiek skaityti, tiek apie tai dabar rašyti. Knygos ištraukos ar paskiros mintys vis dar skraido kažkur aplink, laukdamos, kol jas priimsiu, geriau apdorosiu ir visiškai suprasiu bei įsisąmoninsiu. Bet taip bus tik perskaičius knygą dar ir dar kartą. Ši knyga nėra vien apie save prieš kitus pastatančius žmones, ne, ji – apie tėvus, brolius, seseris, draugus bei partnerius, apie jų galimą toksišką elgesį, kai remiamasi pažadais bei tobulybės apsimetimu. Taip pat ši knyga apie kiekvieną iš mūsų, galbūt patį narcizą, o gal tiesiog susidūrusį su tuo ar net koopriklausomą žmogų.

Įvade rašoma, kad autorė nepanaikins skausmo ir neišspręs problemų, bet „padės jums suprasti, ką išgyvenote, suvokti savo jausmus ir paskatins sveikti bei judėti į priekį“. Turinys labai aiškiai suskirstytas į fragmentus, priklausomai, kokių atsakymų žmogus ieško. Galbūt tai noras suprasti narcisistinės asmenybės sutrikimą, atpažinti jo bruožus, ar sužinoti apie šeimoje kuriamus santykius pagrįstus NAS vaidmenim, ar suvokti savo partenrio daromus pasirinkimus, ateitį kartu su juo, o galbūt norite sužinoti, kodėl viskas nutinka būtent jums ir kaip iš šių visų santykių išsivaduoti.

Knygos mintis bei jos atskleidimas labai aiškūs. Informacija dažnai kartojama, todėl kartais jaučiamas monotoniškumas. Kita vertus, šios knygos nereiktų skaityti vienu prisėdimu, tad kartojimas yra gerai, kai informaciją tikrai norima įsisavinti, suprasti ir pateikti kuo įvairiapusiškiau. Neįmanoma išnagrinėti visų galimų gyvenimo atvejų, bet knyga puikiai perteikia galimus modelius bei narcisizmo supratimo pagrindus. Todėl knyga tikrai pritaikyta plačiajai visuomenei.

Jei esate susidūrę su NAS, galiu garantuoti, kad skaitydami šią knygą patirsite visą jausmų paletę: jausitės pikti, išduoti, nesuprasti, pasimetę, galiausiai ramesni ir supratę visa ko priežastis. Konkrečių atsakymų nerasite, bet klausimai bei autorės įžvalgos suteiks jums atspirties tašką bei pastūmės judėti į priekį. Na, o jei jums ši tema atrodo neaktuali, vis tiek rekomenduoju bent jau pabandyti perskaityti porą skyrių ir įsitikinti, ar tikrai nesate susidūrę su narcisizmu ar jo apraiškomis.

  • Vertėjas: Daiva Krištopaitienė
  • Leidykla: Liūtai ne avys
  • Puslapiai: 368
  • Metai: 2020

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *