Smagu tik skaityti

Jei reiktų vėl perskaityti visą mokyklinę programą, atsiminti kas kaip, tai taip smagu tikrai nebūtų. Todėl manau, kad ir knyga patiks ne kiekvienam. Buvo gera prisiminti jau skaitytus kūrinius bei į juos pažvelgti kitaip.

Taip pat patiko mokytoja Aldona – visų mokytojų atspindys. Dirba jau daugiau metų nei reikia, viską žino, visko patyrus ir nebando pakeisti pasaulio. Tiesiog dirba savo darbą ir moko vaikus tik to, kas parašyta programoje. Gal skamba kiek liūdnokai, ypač jos komentarai naujojo Mokytojo atžvilgiu, bet toks gyvenimas. Patirtis daro savo, išlieka tik stipriausi. Todėl tas Mokytojo užsidegimas, noras pakeisti sistemą pasirodė toks truputį arogantiškas. Ir matome, kas galiausiai iš to išėjo.

O kur dar veikėjo gyvenimiški intarpai. Pradžioje jie man visai nepatiko. Tik jau įpusėjus pasidarė kiek geriau ir tikrai Mokytojas atsiskleidė kaip žmogus, o ne dar vienas vyras su užsitęsusia paauglyste.

Norėčiau, kad literatūros mokytojai daugiau kalbėtų apie knygas, o ne tik apie privalomus kūrinius. Tikiu, kad Mokytojas būtent ir siekė parodyti, kad literatūra neapsiriboja vien klasika bei mokyklos programa. Yra daugybę nuostabių autorių, knygų, tik juos reikia atrasti, juos reikia parodyti. Kai kuriems mokiniams užtenka vos mažyčio stumtelėjimo.

  • Leidykla: BALTO
  • Puslapiai: 210
  • Metai: 2023
  • Įvertinimas: 4/5

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *