Caroline Kepnes „Tu“

Skaitant šį trilerį aplanko jausmas, jog paslapčia gal ir norėtum tokio maniako meilužio. Pagrindinis veikėjas taip apsėstas savo susižavėjimo objekto, kad padarys bet ką, o tai tampa persekiojimu tiek socialiniuose tinkluose, tiek realiame gyvenime. Tačiau štai kas gali išmušti iš vėžių: šis tariamas blogiukas Džo dirba knygyne, yra apsiskaitęs ir tikrai intelektualus, o kartais vaizduojamas net geraširdis, išklausantis, visada pasiruošęs padėti. Tai kur tokio neįsimylėsi, net pagauni galvojant, kad jei ne jo apsėdimas, toks vyras būtų tikras svajonių jaunikis.

Knyga tikrai ne iš plonųjų ir veiksmo čia ne tiek daug. Viskas sukasi aplink Džo ir jo mylimąją Bekę bei karts nuo karto pasirodančius šalutinius veikėjus. Žinoma, pagrindinio veikėjo Džo charakteris perteiktas iš visų pusių, gal net per daug subjektyviai, o va apie kitus sužinome tik iš jo perspektyvos. Tad dažnai kiti veikėjai vaizduojami ne iš gerosios pusės ir jų pamėgti net neverta, o ir pati autorė tiesiog neleidžia, nes šie atrodo erzinantys, o vėliau ir patys ne tokie jau nekalti.

Šis romanas toks gyvenimiškas, jog atrodo, kaip taip gali nutikti bet kam. Bekė vaizduojama kaip paprasta mergina, su savais trūkumais, jos norai tapti rašytoja, santykiai su draugais, studijos, nenusisekusi vaikystė, vaikinų viliojimas bei savęs pateikimas ją atskleidžia kaip labai žmogišką bei kartais verčia tapatintis su pačiu skaitytoju. Negi studijų laikais jūsų lūkesčiai bei norai labai atitiko realybę? Bet ir vėl pasirodo Džo bei jo vidinis monologas, kuris Bekei primeta pusiau blogietės, pusiau pačios kaltės vaidmenį.

Tad taip ir keliaujama visu trileriu, ilgais Džo monologais, mintimis. Teko girdėti daug geriausių atsiliepimų apie serialą, kurio vis dar nemačiau, bet prižadu, ateityje būtinai peržiūrėti. Tikiu, kad seriale monologai neatrodo tokie ištempti, nes bet kuriuo atveju vyksta veiksmas. Tačiau knygoje tai pasiteisino tik iš dalies. Antrą dalį skaitysiu, bet tik minimalios intrigos ir būsimo serialo peržiūros vedama.

  • Vertėjas: Jurga Brastavičiūtė
  • Leidykla: Sofoklis
  • Puslapiai: 448
  • Metai: 2019
  • Įvertinimas: 3/5

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *